Ez azonban távolról sem jelenti azt, hogy a munkáltató munkaügyi perben ne védekezhetne sikeresen, vagy ha a pert ő indította, igényének ne tudna a munkavállalóval szemben érvényt szerezni. Nem beszélve arról, hogy nem is minden esetben a munkaügyi per a járható, vagy az egyetlen járható út.
Mielőtt tehát a perindítás mellett dönt vagy az Ön ellen indított perben érdemi védekezését előterjesztené, mindenképpen érdemes munkaügyi ügyvéddel konzultálnia. A tényállás tisztázása és annak jogi értékelése után lehet ugyanis a követelés megalapozottságáról reális képet alkotni, illetve a hatékony védekezéshez szükséges taktikát megválasztani.
Ügyvédi irodánk munkaügyi perekben munkavállalók és munkáltatók jogi képviseletét egyaránt ellátja. A mindkét oldalról szerzett munkaügyi ügyvédi tapasztalataink hozzásegítettek minket ahhoz, hogy munkánkat kiemelkedő szakmai színvonalon végezhessük.
Munkaügyi perekkel kapcsolatos általános információk
A munkaügyi perben az alperes székhelye szerint illetékes közigazgatási és munkaügyi bíróság jár el. Ha azonban az alperes állandó munkahelye nem azonos lakóhelyével, a bíróság az alperesnek legkésőbb az első tárgyaláson előadott kérelmére a pert a munkahely bíróságához teszi át tárgyalás és elbírálás végett.
Munkaügyi perekben a feleket tárgyi költségfeljegyzési jog illeti meg. Erre figyelemmel a fél mentesül a peres illeték és az eljárásban felmerülő egyéb költség előlegezése alól. A költségek viseléséről a bíróság az ítéletében határoz (jellemzően a pervesztes fél terhére).
A bíróság egy hivatásos bíróból mint elnökből és két ülnökből álló háromtagú tanácsban ítélkezik. Az eljárás a polgári perekben megszokottá vált több éves időtartamtól eltérően szokásosan hamarabb lezárul.
Munkaviszonnyal kapcsolatos jogkérdésével munkaügyi ügyvédünkhöz online tanácsadói rovatunkon keresztül is fordulhat.